Hva Er Sann Kristendom?

Gå inn og les om dette.

PÅ VÅRE SIDER FINNER DU ARTIKLER OG LINKER OM SEKTER, TROSBEVEGELSEN OG JEHOVAS VITNER M M. FELLES FOR DISSE ER VÅR BEKYMRING FOR UTVIKLINGEN I KRISTENHETEN I DAG. DET BETYR IKKE AT VI DELER ALLE TEOLOGISKE SYN.

NYHET!! NY FILM OM DEN SÅKALTE VEKKELSEN I PENSACOLA. MED NORSK TEKST

http://www.mamut.net/livifrihet

Så mange kristne i dag søker etter åndelige opplevelser, og glemmer å søke etter sannhet og ekthet. Mange evangeliske menigheter hilser såkalte vekkelser velkommen. Oppriktige kristne blir bedratt av falske læresetninger og okkulte åndelige manifestasjoner som har glidd inn i menighetene forkledd som en lysets engel. Det aller verste er når et maktmenneske opphøyer seg til leder i en menighet og kaller seg selv for "Guds salvede" og oppfører seg som hans egenmektige redskap. Da er det nemlig ingen som kan komme med kritiske spørsmål. Det resulterer i at mennesker blir frosset ut og utstøtt av menigheten. Vedkommende står jo Gud selv imot. ved å stille spørsmål ved lederens rolle. Dette har vi sett resultatet av og mennesker har kommet i store psykiske problemer. Derfor er det viktig å prøve om Gud er med i det som foregår. Håper dette er godt nok til å forklare hvorfor jeg brenner for dette.

Mvh Leif Fjeldberg


Tilbake til Norske siden